Tokom vikenda sprovedena je akcija kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na otkrivanje vozača koji upravljaju vozilima pod dejstvom alkohola, opojnih droga ili lijekova koji se ne smiju koristiti tokom vožnje.
U okviru akcije kontrolisana su 293 učesnika u saobraćaju, a zbog prisustva alkohola u organizmu sankcionisano je i iz saobraćaja isključeno 17 vozača. Kod četiri vozača utvrđena je koncentracija alkohola veća od 1,50 grama po kilogramu, dok je jedan vozač odbio alkotestiranje. Zbog počinjenih prekršaja, ovih pet lica lišeno je slobode.
Pored toga, policijski službenici PU Gradiška su u periodu od 16. do 20. juna realizovali i akciju pojačane kontrole brzine kretanja motornih vozila. Tom prilikom evidentirano je čak 206 prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine.
Iz Policijske uprave Gradiška ističu da će i u narednom periodu nastaviti sa sličnim aktivnostima s ciljem podizanja nivoa bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju.
Policija je uputila apel vozačima da poštuju saobraćajne propise, prilagode brzinu uslovima na putu i da ne upravljaju vozilima pod dejstvom alkohola ili opojnih droga.
Izvor: RTVG




