U Gradskoj upravi Grada Gradiška danas je održana eksterna evaluacija primjene KAF modela.

Riječ je o evropskom modelu upravljanja kvalitetom u javnoj upravi, koji je u Gradišci implementiran u okviru projekta MEG 2.

Nakon evaluacije Grad Gradiška će postati prvi grad u Republici Srpskoj, a drugi u BiH koji će steći oznaku efikasnog korisnika KAF-a.

Eksternu evaluaciju proveli su angažovani eksperti Regionalne škole za javnu upravu (ReSPA), što predstavlja ključni dio procesa provjere primjene „CAF“ metodologije, kao i postignutih rezultata u unapređenju kvaliteta rada i efikasnosti lokalne javne uprave.

Kenan Avdagić, eksterni evaluator primjene KAF modela istakao je da je Gradiška imala dobar tim koji je radio na kontinuiranom pristupu rješavanju problema. „KAF sertifikat daće prepoznatljivost Gradu Gradiška prilikom apliciranju na projekte ili grantove Evropske unije“, istakao je Avdagić.

KAF metodologija će omogućiti Gradu Gradiška da nastavi putem razvoja. Gradonačelnik Gradiške Zoran Adžić ističe da je nakon uspješnog sprovođenja MEG projekta logično bilo dobijanje KAF sertifikata.

„Došli smo u poziciju da Gradska uprava više ne uči od drugih već da sama vrši procjenu gdje Uprava može još više da napreduje da bude od veće koristi građanima i privrednicima“, rekao je Adžić.

U okviru eksterne provjere održan je i sastanak sa zainteresovanim stranama. KAF eksterni evaluatori su tom prilikom razgovarali sa Sanjom Tajisić iz Agencije za državnu upravu Republike Srpske i Marinkom Vranićem, predstavnikom Razvojne agencije Gradiška.

Izvor: RTVG




