Kampanja će se provoditi od 26. juna do kraja jula, kroz edukaciju, informisanje i preventivne aktivnosti -besplatnu kontrolu tehničke ispravnosti vozila i aktivnosti kod najfrekventnijih graničnih prelaza u sezoni godišnjih odmora.
Zvaničan početak aktivnosti planiran je sutra, 26. juna od 9 do 12 časova u prostorijama AMS RS u Banjoj Luci, na adresi Vladana Desnice 2C – u tehničkom dijelu, vršiti besplatne kontrole tehničke ispravnosti vozila, a sa ciljem da svi učesnici u saobraćaju koji to žele pripreme svoja vozila i sebe za duža putovanja i bezbjednije učešće u saobraćaju.
Aktivnost će se sprovoditi širom Srpske, u više gradova i opština, na mobilnim punktovima na „Nestro“ benzinskim stanicama, kao i u auto-moto društvima koja imaju u svom sastavu tehnički pregled ili servis, Besplatna kontrola tehničke ispravnosti vozila podrazumijevaće kontrolu kočionog i upravljačkog sistema, ispravnost amortizera (na pojedinim lokacijama), kao i drugih uređaja i sklopova na vozilu (kočionog ulja, rashladne tečnosti, svjetlosno-signalnih uređaji, plinske instalacije, vizuelnog pregleda vozila, pneumatike.
U realizaciji aktivnosti „Putuj bezbjedno na odmor“učestvuju Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske, društveno odgovorne kompanije „Optima grupa» te Auto-moto savez Republike Srpske sa 46 auto-moto društava i lokalne zajednice.
Izvor: RTVG




