BIHNajnovije

Kampanja „ Putuj bezbjedno na odmor“

Auto-moto savez Republike Srpske i ove godine pokrenuo je preventivnu kampanju pod nazivom “Putuj bezbjedno na odmor”, koja će se realizovati tokom ljetnje sezone u vrijeme intenzivnih godišnjih odmora, povećanog broja putovanja i pojačanog saobraćaja na putevima Republike Srpske.

Kampanja će se provoditi od 26. juna do kraja jula, kroz edukaciju, informisanje i preventivne aktivnosti -besplatnu kontrolu tehničke ispravnosti vozila i aktivnosti kod najfrekventnijih graničnih prelaza u sezoni godišnjih odmora.

Zvaničan početak aktivnosti planiran je sutra, 26. juna od 9 do 12 časova u prostorijama AMS RS u Banjoj Luci, na adresi Vladana Desnice 2C – u tehničkom dijelu, vršiti besplatne kontrole tehničke ispravnosti vozila, a sa ciljem da svi učesnici u saobraćaju koji to žele pripreme svoja vozila i sebe za duža putovanja i bezbjednije učešće u saobraćaju.

Aktivnost će se sprovoditi širom Srpske, u više gradova i opština, na mobilnim punktovima na „Nestro“ benzinskim stanicama, kao i u auto-moto društvima koja imaju u svom sastavu tehnički pregled ili servis, Besplatna kontrola tehničke ispravnosti vozila podrazumijevaće kontrolu kočionog i upravljačkog sistema, ispravnost amortizera (na pojedinim lokacijama), kao i drugih uređaja i sklopova na vozilu (kočionog ulja, rashladne tečnosti, svjetlosno-signalnih uređaji, plinske instalacije, vizuelnog pregleda vozila, pneumatike.

U realizaciji aktivnosti „Putuj bezbjedno na odmor“učestvuju Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske, društveno odgovorne kompanije „Optima grupa» te Auto-moto savez Republike Srpske sa 46 auto-moto društava i lokalne zajednice.

Izvor: RTVG