BIHNajnovije

U Gradskoj upravi Gradiška organizovan prijem za djecu Kosova i Metohije

U Gradskoj upravi Gradiška danas je upriličen prijem  za učenike i njihove nastavnike iz Prilužja kod Vučitrna sa Kosova i Metohije. Gosti s Kosmeta borave u Gradišci  u okviru projekta “Spojimo d‌jecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“.

Domaćin mališanima ove godine je Osnovna škola „Vuk Stefanović Karadžić“ iz Turjaka, a grad na Savi ugostio ih je po 11. put, što ponosno ističu u gradskoj uravi.

Predsjednik Skupštine Grada Gradiška Renata Obradović Popović rekla je da grad Gradiška sa zadovoljstvom učestvuje u pomenutom  Projektu. „ Ovom prilikom želim da se zahvalim školi u Turjaku i roditeljima koji su bili domaćini gostima sa Kosmeta“, istakla je Obradović Popović.

U okviru projekta „Spojimo djecu Kosova i Metohije Republike Srpske“u Gradišci je do sada boravilo više od 500 djece. Tokom svih tih godina stvorene su neraskidive veze među djecom Kosmeta i Gradiške. Predsjednik Odbora za pomoć Srbima Kosova i Metohije Milorad Arlov naglasio je da je kroz ovaj projekat u Gradišci do sada boravilo više od 500 djece i da je Gradiška jedan od najvećih partnera u svim svim aktivnostima  Odbora.

Uspjeh projekta potvrdila su djeca koja nisu krila oduševljenje gostoprimstvom ljudi u Gradišci. Za njih je boravak prilika za stvaranje trajnih uspomena.

Nastavnik u OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“ Vileta Spasić rekla je su ljubav, pažnja, razumijevanje i nova prijateljstava temelj ovog projekta  i dodala da je pored toga važna i snažna poruka o zajedništvu srpskog naroda s obje strane rijeke Drine.

Kao znak zahvalnosti za nesebičnu podršku, predsjednik Odbora Milorad Arlov uručio je gradu Gradiška Plaketu za dugogodišnje učešće u ovom humanitarnom Projektu, čime se daje ogroman doprinos povezivanju srpskog naroda, djece, omladine, prosvjetnih radnika, gradova i opština.

Izvor: RTVG