Prava drama odigrala se danas u Banjaluci nakon što je jedna djevojka završila u rijeci Vrbas, a zahvaljujući brzoj reakciji Danijela Delića izvučena je iz vode i spašena.
Prema informacijama do kojih je došao Avaz , Delić je u trenutku događaja boravio s prijateljima u obližnjem restoranu. Kada je primijetio djevojku u rijeci, odmah je skočio u pomoć, a pridružio mu se i jedan od konobara.
Nakon velike borbe uspjeli su djevojku izvući iz Vrbasa.
U pomoć su potom pritekli i prolaznici koji su se zatekli na obali, dok je Delić do dolaska medicinskih ekipa pružao prvu pomoć i reanimirao djevojku.
Na mjesto događaja ubrzo su stigli pripadnici policije i Hitne pomoći, nakon čega je djevojka prevezena u Univerzitetski klinički centar RS radi daljnjeg liječenja.
Za sada nije poznato pod kojim okolnostima je djevojka završila u rijeci niti da li se radi o pokušaju suicida.
Nakon što se vratio u restoran, Delić je, prema navodima očevidaca, ispraćen aplauzom prisutnih zbog hrabre i prisebne reakcije.
Izvor: crna-hronika.info




