Na stadionu FK „Sloga“ u Gornjim Podgradcima juče je odigran pravi fudbalski spektakl. Domaća ekipa Sloge, povodom obilježavanja 100 godina postojanja, ugostila je u prijateljskim odmjeravanjima snaga veteranske selekcije dva najveća regionalna kluba – beogradske Crvene zvezde i Partizana.
Ovi susreti privukli su veliki broj ljubitelja fudbala iz Gradiške i okoline, koji su uživali u odličnim potezima, borbenosti i sportskoj atmosferi.
Upravi FK „Sloga“ pripadaju sve pohvale za vrhunsku organizaciju ovih susreta, koji su još jednom potvrdili da Gornji Podgradci imaju vjernu publiku i veliki sportski potencijal.
Miodrag Latinović, bivši igrač „Sloge“ je rekao da je za igrače Slogo ovaj događaj bio od velikog značaja. „Velika je čast što su u Podgradce došli tako veliki klubovi i fudbalska imena, ali velika je čast i obilježavanje 100 godina postojanja jednog kluba„, rekao je Latinović.

Milan Ljepojević je u „Slogi“ igrao u pionirskoj selekciji, a sad je nastupio kao veteran. Ističe da je obilježavanje 100 godina postojanja nestvarno jer je 100 godina poseban rođendan kao i dolazak velikih sportskih imena u Podgradce.

U izuzetno dinamičnim mečevima publika je mogla uživati u golovima i atraktivnim akcijama beogradskih veterana i domaćih igrača. Rezultat je bio u drugom planu.

Gosti iz Beograda su izrazili veliko zadovoljstvo gostoprimstvom i odličnim uslovima na stadionu u Podgradcima.
Dušan Dule Savić iz Crvene zvezde je rekao za Slogu da zaslužuje poštovanje jer nije mala stvar doživjeti jedan vijek postojanja.
Vladimir Petrović Pižon je izrazio poštovanje prema Slogi ističući da Crvena zvezda slavi 80 rođendan.
Dušan Kadenić iz Partizana rekao je da su sa zadovoljstvom došli u Podgradce jer je to sredina koja je naklonjena fudbalu, a tome svjedoči istorija Sloge duga 100 godina.
Ovaj klub je legendaran kao i samo mjesto podno legendarnom planinom Kozarom.