BIHNajnovije

Dodik i Izetbegović obavili “nervozni” telefonski razgovor: Sve sam mu rekao, neka objavi snimak bez cenzure

Lider SDA Bakir Izetbegović sinoć je u programu FTV izjavio da lidera SNSD-a Milorada Dodika “nekom silom mora riješiti”.

“Međunarodna zajednica godinama popušta pred Dodikovim potezima. Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone”, rekao je sinoć Izetbegović.

Dodik mu je danas odgovorio kako se “ohrabrio da mu prijeti”, te da je zbog toga odlučio da ga pozove.

“Bakir se sinoć u svom strahu ohrabrio da mi prijeti. Otporan sam na prijetnje, ali ne volim nedorečene stvari. Zato sam pozvao Bakira da mi kaže u čemu je njegov problem. Rekao je da će pozvati u 13 časova. Vjerujem da će do tada smisliti odgovor, prije svega sebi, i spremiti aparaturu za snimanje razgovora napisao je Dodik.

U drugoj objavi Dodik je naveo:

“Bakire, zovu me ljudi i kažu da si ostario i posenilio. Da svašta trabunjaš. Nejak si ti za mene. Nemaš ni ti dovoljno kila. I nikada se nećeš ugojiti.

Nakon ovog su se telefonski čuli, a Bakir Izetbegović ga je pozvao da objavi snimak.

“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.

Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora.

S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”; poručio je Izetbegović.

Izvor: crna-hronika.info