NajnovijeSrbija

Kako će reagovati prijatelji iz Izraela? Vučić razgovarao sa predsjednikom Irana

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je saopćio da je danas telefonski razgovarao s predsjednikom Irana Masoudom Pazeshkianom, a što se događa uslijed pregovora Irana sa Sjedinjenim Američkim Državama.

Ocijenio je da je razgovor bio dobar i otvoren te je pozdravio prekid, kako je naveo, oružanih dejstava i hrabre političke odluke koje vode smirivanju tenzija, dijalogu i trajnom miru, kao i nastavku razgovora i saradnje.

Vučić se osvrnuo i na značaj obnove pogođenih područja i povratka ekonomskog razvoja u središte političkih i društvenih prioriteta jer su “stabilnost, ekonomski napredak i međusobno povezivanje država najčvršći temelji mira, kako za Bliski istok, tako i za široku međunarodnu zajednicu”.

Istakao je da će Srbija nastaviti podržavati, kako je izjavio, svaki odgovoran napor ka pravednijem, sigurnijem i mirnijem svijetu, uvjerena da se trajna rješenja grade dijalogom, uzajamnim uvažavanjem i kompromisom.

S Pazeshkianom je razmijenio mišljenje o drugim aktuelnim regionalnim i globalnim temama, kao i o značaju očuvanja mira, stabilnosti i međunarodne sigurnosti u vremenu velikih geopolitičkih izazova.

 

Izvor: crna-hronika.info