Kako je saopšteno iz apolicije, slobode su lišeni B.Đ. i S.K., oba iz Gradiške, zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru te Zakona o proizvodnji i prometu opojnih droga.
Oni su zatečeni na javnom mjestu kako konzumiraju improvizovanu cigaretu, takozvani „džoint“, a kod njih je pronađena i oduzeta određena količina zelene biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu.
Pored njih, u ovoj akciji su zbog konzumiranja marihuane i kokaina na javnom mjestu ili posjedovanja psihoaktivnih gljiva sankcionisana lica iz Banjaluke, Lukavca i Gradačca, dok je jedno lice iz Šamca uhapšeno zbog odbijanja testiranja na droge tokom kontrole u saobraćaju.
O svim događajima obaviješten je dežurni sudija Osnovnog suda u Banjaluci – Odjeljenje za prekršaje.
Izvor: RTVG




