BIHNajnovije

MUP RS u Banja Luci za dva dana uručio čak 249 prekršaja

Evidentirano 57 prekršaja zbog nekorištenja kacige

Policijska uprava Banja Luka tokom proteklog vikenda provela je pojačanu kontrolu učesnika u saobraćaju s posebnim akcentom na vozače motocikala, mopeda, bicikala i lakih ličnih električnih vozila.

Tokom dvodnevne akcije kontrolisano je ukupno 450 učesnika u saobraćaju, među kojima je bilo 168 vozača motocikala, lakih motocikala i mopeda.

Posebno zabrinjava podatak da je od 69 kontrolisanih biciklista čak 66 sankcionisano zbog različitih saobraćajnih prekršaja. Policija je sankcionisala i 93 vozača lakih ličnih električnih vozila.

Kako je saopćeno iz Policijske uprave Banja Luka, tokom akcije evidentirano je 57 prekršaja zbog nekorištenja zaštitne kacige, 16 slučajeva nečitkih registarskih oznaka, osam vozača zatečeno je bez odgovarajuće vozačke kategorije, dok šest osoba nije posjedovalo potvrdu o poznavanju saobraćajnih propisa.

Pored toga, policijski službenici evidentirali su još 81 saobraćajni prekršaj.

Iz Policijske uprave apelovali su na sve učesnike u saobraćaju da poštuju zakonske propise i odgovornim ponašanjem doprinesu većoj sigurnosti na cestama.

 

Izvor: crna-hronika.info