BIHNajnovije

Visoke temperature uzrokovale povećanu potrošnju vode

Početak ljeta obilježile su visoke temperature, a i povećana potrošnja vode u Gradišci. Dnevni prosjek potrošnje vode je 135 litara u sekundi, dok je prije talasa visokih temperatura prosječna potrošnja iznosila od 100 do 110 litara vode u sekundi, rekao je direktor KP „Vodovod“ Gradiška Sandro Zeničanin gostujući u jutarnjem programu RTVG-a.

„Tokom ljeta potrošnja vode je veća, a očekujemo da će potrošnja do kraja ljeta biti veća od trenutne, te da će dostići nivo od 250 do 260 litara vode u sekundi“, rekao je Zeničanin.

Zeničanin je naveo da i pored veće potrošnje vode, sistem ne bi trebao da bude preopterećen jer je preduzeće u posljednjih nekoliko godina uložilo značajna sredstva u realizaciju projekata kojima je proširen i poboljšan sistem vodosnambdijevanja.

„Radili smo rekonstrukciju svih elemenata sistema, izgradili dva nova eksploataciona bunara i povećali kapacitet za 5 odsto“, rekao je Zeničanin.

Iako je sistem projektovan da može zadovoljiti potrebe potrošača za pitkom vodom, Zeničanin je apelovao na sve građane da racionalno troše vode.

Izvor: RTVG